Põllumaa hind ja hindamine tehtud lihtsaks

Põllumaa hinda mõjutab põllumaa suurus, reljeef, asukoht, ligipääsetavus, kasvatatud saadused, toetused, rendilepingud ning muud väiksemad faktorid. Lugegep ikemalt, kuidas kujuneb põllumaa hind ning vaadake tüüphindu, et saada aimu ka oma kinnistu väärtusest.

Põllumaa hind sõltub paljudest teguritest

Loe meie kokkuvõttest põllumaa hind, kuidas me põllukinnistuid hindame, miks on piirkonniti põllukinnistutel erinevad hinnad niisamuti leiate siit vastused küsimustele, mis puudutavad rohumaade hindu ning PRIA toetusi.

haritud põllumaa hind, põllumaa koos saadustega

Põllumaa hindamine

Põllumaa hindamise viib läbi meie spetsialist, kes määrab hinna, toetudes kogemusele ning lähtudes hetke turuhindadest, keskmisest hektarihinnast ning faktoritest, mis otseselt põllumaa keskmist hektari hinda mõjutavad. 

Põllumaa hindamise protsess näeb välja selliselt, et meie spetsialist käib teie kinnistul ning teeb vajalikud mõõtmis- ning vaatlustööd, mida analüüsides paneb ta kokku täpse kinnistu hinna. Meie spetsialist lähtub seejuures sellest, kui suur on teie kinnistu ehk koguhektarite arv, milliseid saadusi on põllukinnistul eelnevalt kasvatatud, milline on mullaviljakus ehk boniteet, kas kinnistul on kuivenduskraave või muid lisasid. Lisaks võetakse arvesse ka kinnistu ligipääsetavust ning asukohta, mis on üks suuremaid hinda mõjutavaid tegureid.

põllumaa hind koos rohupallidega, põllumaa, millel on rohupallid

Põllukinnistute hindamise protsess on läbipaistvam ning hinna kokkusaamine paremini mõistetav, kuna subjektiivsust on vähem, kui seda näiteks metsakinnistute või raieõiguse müügi puhul, kuna põllumaa juures on väärtuslik maa, mitte seal kasvav saadus.

Kindlasti võib põllumaa hektari hind suuresti erineda sellistel juhtudel, kui tegu on näiteks suurema ning hea asukohaga kinnistuga või näiteks kinnistute gruppidega, kus müüakse korraga mitmeid kinnistuid, mis asuvad üksteisele lähedal. Sellised suuremad pakkumised või gruppide müügid võivad tähendada ka paremat keskmist hektari hinda kogutehingule.

Kui te soovite teada oma põllumaa hinda, saatke meile hinnapäring emailile info@pollukinnistu.ee või kasutage kontaktivormi ning jätke meile oma andmed, et saaksime teiega esimesel võimalusel ühendust võtta. Vaadake ka meie pakkumist: põllumaa ost

Põllumaa hektari hind aastal 2024

Põllumaa hind ehk põllumaa hektari hind aastal 2024 peaks olema keskmiselt 5000-6000 eurot hektari kohta. See oleks põllumaa hektari mediaanhinna puhul ca 1000-1500 eurot hektari kohta kõrgem, kui aastal 2023. Sellised on vähemalt meie hetkeprognoosid, kuna põllumaa on minemas aina enam hinda ning olgugi, et hinnad pidevalt tõusevad, on meil Euroopa ühed soodsaimad põllukinnistute hektari hinnad, kuid põllumajandusega tegeletakse ju kõigis Euroopa riikides.

põllumaa hind koos saadustega, põllusaadused, vili

Põllumaa hind - korduvad küsimused

Küsimused ja vastused levinud väljakutsetele, millega kinnistute omanikud ikka ja jälle meie poole pöörduvad

Kuigi, iga kinnistu on erinev, sõltub enamasti põllumaa hind järgnevate tegurite koosmõjul:

– Põllumaa suurus
– Põllumaa reljeef
– Põllumaa aluspinna viljakus ehk boniteet
– Põllumaa asukoht
– Põllumaa ligipääsetavus
– PRIA toetused
– Rendilepingud
– Kuivenduskraavide olemasolu
– Kinnistu seisukord
– Abihoonete olemasolu

Jah. Meile võib pakkuda kõiksugu põllumaid. Oleme huvitatud ka väiksematest kinnistutest, mis pole parima asukohaga või kinnistuid, mis vajavad taastamist. Samuti võib meile pakkuda rohumaid ning kinnistuid mis on koormatud hüpoteegi- või rendilepingutega. Lugege meie pakkumisest lähemalt: põlluma ost.

Põllumaa müük on lihtne ja kiire, kui valite omale partneriks kogemustega põllumajandusliku ettevõtte. Vaadake pikemalt meie kokkuvõttest: põllumaa müük.

Kui te soovite saada oma põllumaa eest parimat hinda, peate selleks leidma just teie kinnistule õige ostja. Meie keskmine põllukinnistute eest maksmise hind on turu keskmisest kokkuostuhinnast kõrgem, mis tähendab, et võtke kindlasti pakkumine ka meie käest. 

Üldiselt võib siiski öelda, et tasub võtta pakkumised võimalikult paljudelt kokkuostjatelt ning kui teil on kinnistute grupp tasub neid pakkuda ka näiteks investeerimisfondidele või suurematele põllumajanduslikele ettevõtetele.